Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 października 2017 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 • Zgodnie z prośbą Ks. Bpa Ordynariusza dzisiaj przed wszystkimi kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi mieszkańcom Meksyku. Wychodząc z kościoła możemy i my wesprzeć ten szczytny cel.
 • Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślał często Św. Jan Paweł II. Wypełniajmy testament Papieża-Polaka i chętnie bierzmy do ręki różaniec – zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w dni zwykłe po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 • W środę, 18 października w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. W tej intencji ofiarujemy modlitwę różańcową. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 • W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek – św. Jadwiga Śląska;
  • we wtorek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik;
  • w piątek – św. Jan Kanty, prezbiter;
  • w sobotę – błog. Jakub Strzemię, biskup;
 • Pamiętajmy o naszych zmarłych! Kto chciałby jeszcze zapisać swoich zmarłych na tzw. „wypominki” to zapraszamy przez cały tydzień do kancelarii parafialnej po Mszach św. wieczornych. Można także rezerwować intencje mszalne na rok 2018. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone specjalne kartki na których można wypisać tzw. „wypominki jednorazowe”, które zostaną odczytane w Dzień Zaduszny. Prosimy składać te kartki wraz z dowolną ofiarą do specjalnego koszyka.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o zachowanie czystości na naszym cmentarzu parafialnym i wyrzucanie śmieci do kontenera.
 • Spotkania grup parafialnych:
 • W sobotę o godz. 9.00 próba Scholii parafialnej;
 • W przyszłą niedzielę, 22 października w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczny DZIEŃ SEMINARYJNY. Razem z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium.
 • Natomiast w niedzielę, 29 października będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Bpa Mariana Florczyka, który dokona podsumowania Wizytacji Kanonicznej w naszej parafii. W tym tygodniu, we wtorek – Ks. Biskup odwiedzi naszą szkołę, gdzie spotkanie się z uczniami i nauczycielami.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół (100zł) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła 5 rodzin z ul. Jodłowej w piątek po nabożeństwie różańcowym.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie w ubiegłym tygodniu złożyliście na budowę naszego kościoła! Serdecznie dziękujemy za ofiarę złożoną w zeszłą niedzielę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 1113,68 zł.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz nabywania kalendarzy misyjnych i rolniczych na rok 2018.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

 

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA

i WYPRASZAMY WSTAWIĘNNICTWA

ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!