Ministranci
24 kwietnia 2017
Intencje Mszy Świętej
21 lipca 2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 grudnia 2017 r.

II Niedziela Adwentu

 • We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny obchodzony jest w dzisiejszą niedzielę XVIII Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed naszym kościołem – podobnie jak w całej Polsce – odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Kościoła na Wschodzie.
 • W najbliższy czwartek, 14 grudnia rozpoczniemy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE. Poprowadzi je Ks. dr Sebastian Wieczorek, notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Program Rekolekcji jest umieszczony gablocie, na stronie internetowej naszej Parafii a także został wydrukowany i można go zabrać do domu wychodząc z kościoła.
 • Osoby, które zamawiały intencje Mszy św. na rekolekcje prosimy o sprawdzenie godziny ich sprawowania, gdyż mogły niektóre ulec zmianie ze względu na przesunięcie terminu rekolekcji.
 • W tym tygodniu w naszym kościele RORATY będą odprawiane do środy o godz. 17.00, a ze względu na rekolekcje w czwartek i piątek o godz. 16.00, w sobotę o godz. 11.00.
 • Kto chciałby włączyć się w wigilijne dzieło pomocy najbiedniejszym to może to uczynić kupując świecę przygotowaną przez „Caritas” na wigilijny stół.
 • Pamiętajmy w tym okresie przedświątecznym szczególnie o naszych chorych braciach i siostrach pozostających w domach. Pragniemy ich odwiedzić we wtorek, 19 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 • Od piątku rozpoczynamy odprawianie Nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia przed Pasterką.
 • Pragniemy gorąco podziękować członkom Rady Parafialnej oraz osobom wspomagającym za dostarczenie opłatków wigilijnych do Waszych domów. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz za ofiary złożone przy tej okazji, które przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Gdyby ktoś nie miał opłatków to można je nabyć w zakrystii.
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – św. Łucja, dziewica i męczennica;
 • w czwartek – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła;
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się Krąg Biblijny dla dorosłych. Tematem spotkania będzie „ Św. Jan Chrzciciel i jego orędzie” ( J 1, 6-8. 19-28).
 • W Wigilię, 24 grudnia Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 • Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę na kościół (60 zł) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Dolomitowej, wyjątkowo – z racji Rekolekcji – w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.
 • Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu złożyliście na budowę naszego kościoła!
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej! Są także do nabycia kalendarze maryjne, misyjne i rolnicze.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

w Parafii p.w. św. Kazimierza w Bilczy

14 – 17 grudnia 2017 r.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

 

CZWARTEK   14 grudnia 2017r. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

 

Godz.     16.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci.

Godz.     18.00 – Msza Św. z nauką ogólną i dla młodzieży naszej parafii.

PIĄTEK            15 grudnia 2017r. – II DZIEŃ REKOLEKCJI

 

Godz.        9.00 – Msza Św. z nauką ogólną.

Godz.      16.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci.

Godz.      18.00 – Msza Św. z nauką ogólną i dla młodzieży naszej parafii.

SOBOTA          16 grudnia 2017r. – DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. od 8.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00

 

Godz.        9.00 – Msza Św. z nauką ogólną.

Godz.      11.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci.

Godz.      15.30 – Msza Św. z nauką dla osób starszych i chorych
                               wraz  z  udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

Godz.      17.00 – Msza Św. z nauką ogólną i dla młodzieży naszej parafii.

 

NIEDZIELA    17 grudnia 2017r. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

 

Godz.        8.00 – Msza Św. z nauką ogólną.

Godz.      10.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci.

Godz.      11.30 – Msza Św. z nauką ogólną.

Godz.      16.00 – Msza Św. z nauką dla Gimnazjum i dla młodzieży naszej parafii.

 

Samolotowa pielgrzymka

GRUZJA – kolebka chrześcijaństwa – 8 dni

Program zwiedzania: Tbilisi, Mtskheta, Gruzińska Droga Wojenna, Ananuri, Gudauri, Stepantsminda, Gergeti, Bodbe, Sighnaghi, Gurjaani, Kvareli, Gremi, Alaverdi, Telavi, Gombori, Gori, Uplistsikhe, Tbilisi

Termin: 03.07 – 10.07.2018               CENA: 3690 zł

Kontakt: ks. Marek Mrugała, tel. +48 601 253 287

Dzień 1: Wylot z Warszawy, Tbilisi

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 20.30. Spotkanie z pilotem. Wylot do Tbilisi o godz. 22.30. Przylot do stolicy Gruzji o godz. 04.05 (czas lokalny +2h).

DZIEŃ 2: Tbilisi

Nocny transfer do hotelu w Tbilisi. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek w pokojach, późne śniadanie. Wizyta w kantorze, aby wymienić USD na lokalną walutę: lari. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta Tbilisi, w programie: Katedra św. Trójcy Sameba, Cerkiew Metekhi, przejazd kolejką linową na górę do twierdzy Narikala, spacer do dzielnicy łaźni z pięknymi widokami panoramicznymi, zwiedzanie Abanotubani – dzielnicy łaźni siarkowych – serca Starego Miasta, spacer przez wąskie uliczki Shardeni do cerkwi Sioni, Mostu Pokoju. Msza święta na starówce. Przejażdżka autokarem wzdłuż alei Szoty Rustawellego. Jest to reprezentacyjny bulwar stolicy z historyczną XIX w. zabudową, jednocześnie najdłuższa ulica w Tbilisi rozciągająca się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż, znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. Wieczorem – obiadokolacja powitalna w gruzińskiej tradycyjnej restauracji. Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: Mtskheta, Gruzińska Droga Wojenna, Ananuri, Gudauri

Po śniadaniu i Mszy Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła, wyjazd do dawnej Gruzińskiej Stolicy albo duchowej stolicy kraju – Mtskhety. Najpiękniejszy widok na panoramę Mtskhety roztacza się z wysokiej skały, na której dzięki niezwykłej śmiałości średniowiecznych architektów pobudowany został datowany na VI wiek kościół Dżwari. Zwiedzanie Katedry Swetitskhoweli, gdzie, wedle tutejszej legendy ma znajdować się jeden z fragmentów szaty Chrystusa, przyniesiony tu z Golgoty przez gruzińskiego Żyda. Po zakończeniu zwiedzania tych cennych perełek architektury sakralnej udamy się dalej wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej, która już niejednokrotnie stanowiła źródło natchnienia dla największych pisarzy. Pierwszy jej odcinek to stosunkowo płaski teren wzdłuż brzegu rzeki Aragwi, który następnie przechodzi w serpentynę wspinającą się coraz wyżej i wyżej. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie twierdzy Ananuri, położonej nad Zbiornikiem Żinwali. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri, najlepszym kurorcie narciarskim kraju.

DZIEŃ 4: Stepantsminda, Gergeti, Tbilisi

Rano Msza Św. w salce konferencyjnej w hotelu. Po śniadaniu wyjazd przez Przełęcz Krzyżową wzdłuż rzeki Terek do miejscowości Stepancminda. Stamtąd wjazd samochodami terenowymi do cerkwi Św. Trójcy Gergeti, skąd rozpościera się wspaniały widok na szczyt góry Kazbek (5047 m n.p.m.). Po południu powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji z tańcami gruzińskimi oraz muzyką na żywo. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 5: Bodbe, Sighnaghi, Gurjaani

Po śniadaniu i Mszy Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła, wyjazd do klasztoru Bodbe, gdzie znalazła miejsce swego ostatniego spoczynku chrystianizatorka Gruzji – św. Nino. Dalej zwiedzanie cudownego źródła w Bodbe. Przejazd i zwiedzanie kachetyjskiego miasta Sighnagi, które nazywane jest Miastem Miłości. Przyczynę nadania takiego określenia poznamy zapewne podczas spacerów odrestaurowanymi uliczkami w stronę tarasów widokowych znajdujących się na XVIII – wiecznych murach obronnych, z których rozpościera się imponująca panorama Doliny Alazańskiej. Przejazd do Gurjaani. Zwiedzanie piwnicy winnej z zakopanymi w ziemi amforami „kwewri”, gdzie wg. dawnych gruzińskich tradycji robi się wino. Pokaz technologii wytwarzania gruzińskiej słodyczy – czurczcheli. Obiad (wyjątkowo zamiast obiadokolacji) z regionalnymi daniami domowymi oraz winem w towarzystwie z Tamadą opowiadającym piękne gruzińskie toasty. Przejazd do Kvareli. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. 

DZIEŃ 6: Kvareli, Gremi, Alaverdi, Telavi, Gombori, Tbilisi

Rano śniadanie. W okolicy Kvareli znajduje się cały szereg interesujących pamiątek przeszłości. Pośród nich wyróżnia się dawna stolica króla kachetyjskiego – osada Gremi (XVI w.). Zwiedzanie twierdzy oraz cerkwi Archaniołów. Jadąc wzdłuż plantacji winorośli znajdziemy się w samym sercu Doliny Alzańskiej, nad którą dominuje kopuła świątyni Alawerdi. Przejazd do Telavi. Spacer po bazarku gruzińskim, gdzie sprzedaje się świeże, smaczne owoce i warzywa, sery, gruzińskie słodycze i inne ciekawe produkty regionalne. Wieczorem powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Msza Św. na starówce, obiadokolacja w restauracji, czas wolny na wieczorny spacer po Tbilisi. Nocleg.

DZIEŃ 7: Gori, Uplistsikhe, Tbilisi

Po śniadaniu wyjazd do miasta skalnego Upliscyche, które powstało jeszcze w I tysiącleciu naszej ery jako siedziba plemion pogańskich. Przejazd do miasta Gori, w którym przyszedł na świat Józef Stalin – możliwość zwiedzania jego domu i muzeum (we własnym zakresie, ok. 10 USD/osoby). Powrót do Tbilisi. Msza Św. w polskim kościele Św. Piotra i Pawła. Czas wolny w centrum Tbilisi na zakup gruzińskich pamiątek. Pożegnalna obiadokolacja w restauracji gruzińskiej. Odpoczynek w hotelu.

DZIEŃ 8: Powrót do Warszawy

Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Tbilisi o godz. 04.55. Przylot do Warszawy o godz. 06.40. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem LOT: Warszawa-Tbilisi-Warszawa; bagaż, opłaty lotniskowe, paliwowe, itp.
 • 7 noclegów w hotelach 3 * (pokoje 2 – osobowe z łazienkami);
 • Transport autokarem na terenie Gruzji;
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji (w hotelach i lokalnych restauracjach);
 • Ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekle;
 • Opiekę doświadczonego pilota;
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika, przejazdów autami terenowymi, TAMADY, obowiązkowych zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i boyów hotelowych, obowiązkowej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny, innych opłat związanych z realizacją programu pielgrzymki itp. – 70 USD/osoby (płatne u pilota i rozliczane na koniec pielgrzymki z organizatorem grupy),
 • transferu na/z lotniska w Polsce (za dodatkową opłatą ok. 200 zł / osoby istnieje możliwość dokupienia dolotu LOT’em z Krakowa do Warszawy i z powrotem);
 • napojów do obiadokolacji,
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (170 zł) płatne w dniu zapisu;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego ok. 150 USD/osoby,
 • wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie.
 1. P. Orlando Travel Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 2. P. Orlando Travel Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za zmianę godzin w liniach lotniczych.

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI – wystarczy dowód osobisty !!!

OFERTA DLA GRUPY MIN. 47 OSÓB.

Warunki płatności:

Zaliczka 1000 zł w dniu zapisu na pielgrzymkę.

Dopłata do całości na miesiąc przed wylotem grupy.

Wpłata na konto Raiffaisen Bank: 25  1750  1048  0000  0000  0259  1863 lub gotówka w biurze.

Tytuł wpłaty: GRUZJA + termin pielgrzymki + imię i nazwisko uczestnika

BARDZO WAŻNE: Przelot realizowany będzie przez linię lotniczą LOT. Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji. Ceny przelotu mogą się zmieniać w zależności od terminu zakupu biletów. W momencie wpłaty zaliczki cena pielgrzymki jest ostatecznie potwierdzana! Proponowana oferta została przygotowana w oparciu o stawkę LOT, która jest gwarantowana do 15.11.2017 lub do wyczerpania miejsc, na którymkolwiek z proponowanych rejsów.