Ks. Dariusz Paweł Węgrzyn
Pierwsza Komunia Święta
22 kwietnia 2017

Nabożeństwa Fatimskie

13 czerwca 2017 roku rozpoczynamy w naszej Parafii odprawiać Nabożeństwa Fatimskie. Będą one sprawowane 13-tego dnia miesiąca od maja do października włącznie o godz. 19.00 lub 20.00. Nabożeństwo to składa się z Mszy św., modlitwy różańcowej i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.